• 01

   Filo Bakım Programı Nedir?

   Filo Bakım Programı Nedir?

   Filo yönetimi gibi büyük ölçekli faaliyetlerde en büyük ihtiyaçlardan biri; iş makinesi, kamyon ve benzer ekipmanların kayıp zamanı en aza indirecek şekilde düzenli bakımlarının yapılması, sahada çalışan araçların takibi ve kayıtların tutulması gibi operasyonel adımların eksiksiz işlenmesi.

   İş ve araç yoğunluğu nedeniyle bu kayıtlardaki aksamaması, bakım, muayene, akaryakıt ve lastikler gibi sarf giderlerinin doğru yönetilmesi, aynı zamanda operasyon maliyetlerinin ve toplam giderlerin hesaplanması için uzmanlaşmış bir ekibin ve her işletmeye uygun bir sistemin yerleştirilmesi gerekiyor.

   Özellikle birden fazla şantiyede faaliyet gösteren şirketler için ayrı bir iş yükü olan ve sorunlara yol açan bu durumun şirket yönetimi tarafından gerçek zamanlı izlenmesi ve gerektiğinde müdahale edilebilmesi için Castrol tarafından hayata geçirilen “Castrol Bakım Yönetim Programı”, her ölçekteki şirket için özel çözümler üretiyor.

  • 02

   Neden Filo Bakım Yönetimi Önemli?

   Neden Filo Bakım Yönetimi Önemli?

   Castrol Bakım Yönetim Programı kapsamında, bakım için sarf edilen malzemeler; akaryakıt, lastik ve benzer tüm operasyonel maliyetler eksiksiz takip edilebiliyor. Program sayesinde bakım ve stok durumu hakkında önceden uyarı ve bilgilendirmeler de düzenli olarak izleniyor ve ayrıntılı stok maliyeti raporu çıkarılabiliyor. Düzenli bakım, sarf malzemesi kontrolü ve istendiğinde araç marka ve modeli bazında tüketimler de takip ediliyor.

   Castrol Bakım Yönetim Sistemi’nin kurulumu, ilgili firmaya atanmış Castrol yetkilisi tarafından gerçekleştiriliyor ve ardından hizmet alan şirketteki tüm yetkili ekibe eğitim veriliyor. Her bir şirket için özel olarak tasarlanan program sayesinde, tüm şantiyelerdeki makine parkı eş zamanlı olarak yönetilebiliyor, şantiyeler arasında yer değiştiren iş makineleri rahatlıkla takip ediliyor ve önleyici bakımlarla da arıza maliyetleri en az indiriliyor.

   Şirketlerin faaliyet detayları ve makine parklarının ihtiyaçlarına göre kapsamı genişlemeye devam eden Castrol Bakım Yönetim Programı, yöneticilerin tek bir programla tüm çözümlere ulaşabilmesi ve takiplerini sürdürebilmeleri için yeni modüllerle daha da zenginleşiyor. Kullanılmış yağ analizi (LabCheck), akaryakıt otomasyon takibi ve araç takip sistemi gibi günlük operasyonlarında önümüzdeki dönemde programa entegre edilmesi planlanıyor.

  • 03

   Bakım Yönetimini Nasıl Kullanabilirim?

   Bakım Yönetimini Nasıl Kullanabilirim?

   Castrol Filo Bakım Yönetim Programı hakkında detaylı bilgi almak ve Bölge Satış Müdürü’müzün sizlerle iletişime geçmesini sağlamak için 0 212 4 737 737 nolu telefondan talebinizi iletebilirsiniz. En kısa sürede ilgili bölge müdürümüz size ulaşacaktır.